ورنر هرتزوگ کارگردان صاحب‌نام آلمانی کلاس فیلم‌سازی آنلاین برگزار می‌کند

مدرسه ملی سینمای ایران: ورنر هرتزوگ فیلم‌ساز ۷۳ ساله و پرافتخار آلمانی، برای اولین بار به دانشجویان و علاقه‌مندان سینما به صورت آنلاین آموزش فیلم‌سازی می‌دهد.

هرتزوگ که با آموزش سینما بیگانه نیست و خود مدرسه فیلمی با نام «مدرسه فیلم روگ» را اداره می‌کند، در مسترکلاسی آنلاین، طی ۲۰ ویدیوی آموزشی (بالغ بر ۵ ساعت) روی تدریس مهارت فیلم‌سازی داستانی و مستند تمرکز خواهد کرد. وی در مورد داستان‌پردازی، مدیریت سرمایه، فیلم‌برداری، هدایت بازیگران، تدوین، تکنیک‌های مستندسازی و … تجربیاتش را در اختیار هنرجویان فیلم‌سازی می‌گذارد. همچنین شرکت‌کنندگان در این کلاس‌ها می‌توانند ویدئوهای خودشان را آپلود کنند و نظر هرتزوگ را درباره آن‌ها دریافت کنند.

ثبت‌نام برای شرکت در این مسترکلاس از هجدهم ماه می در سایت www.masterclass.com آغاز شده و هزینه برای شرکت در آن ۹۰ دلار است. هنوز زمان دقیقی برای برگزاری کلاس آنلاین مورد نظر اعلام نشده ولی تابستان پیش رو در سال ۲۰۱۶ برای برپایی آن در نظر گرفته شده است.

هرتزوگ سابقه ساخت بالغ بر ۷۰ اثر سینمایی  و تلویزیونی از جمله «آگیره،خشم خداوند»، «ملکه صحرا»، «فیتزکارالدو» و دریافت حدود ۵۰ جایزه معتبر از قبیل بهترین کارگردانی جشنواره کن و البته نامزدی اسکار را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.