تاریخ جامع نقد سینمای آمریکا

مدرسه ملی سینمای ایران: مدرسه ملی سینمای ایران با همکاری دانشگاه تهران و سازمان امور سینمایی در پروژه‌ای با عنوان «مسائل، چالش‌ها و چشم‌انداز توسعه اسلامی و ایرانی صنعت سینمای ایران»، در سال ۱۳۹۴  اقدام به تألیف و ترجمه ۴۰ عنوان کتاب کرد که این کتاب‌ها طی مراسمی در روز ۶ دی ۹۴ در محل مدرسه ملی رونمایی شدند.

مدرسه ملی سینمای ایران به طور منظم، این کتاب‌ها را به علاقه‌مندان و هنرآموزان رشته سینما معرفی می‌کند. این آثار به زودی توسط مدرسه منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت. کتاب مورد معرفی امروز، «تاریخ جامع نقد سینمای آمریکا» نوشته جری رابرتس است که در سال ۲۰۱۰ به تألیف درآمده و اکنون توسط مدرسه ملی سینمای ایران ترجمه شده است.
عنوان: تاریخ جامع نقد سینمای آمریکا

نویسنده: جری رابرتس

چکیده:

این کتاب نگاهی به شکل‌گیری و تحولات عرصه نقد در سینمای آمریکا از آغاز تا زمان انتشار کتاب در سال ۲۰۱۰ میلادی دارد. زبان کتاب روایی و مستند است. کتاب در هشت فصل به رشته تحریر در آمده که از دوران صامت در سینمای آمریکا آغاز شده و تا رنسانس بزرگ قرن بیست و یکم را در بر می‌گیرد. رابرتس در این اثر به بررسی روند ورود نقد به صفحه جراید، جدی گرفته شدن آن در رسانه‌ها و جامعه، فعالیت‌ها و زندگی منتقدان با نفوذ و نیز تحولات اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای حول محور فیلم و نقد آن پرداخته است.

تاریخ جامع نقد