جشنواره‌های مهم سینمای جهان؛ نمایه کامل و دو زبانه فیلم‌ها

مدرسه ملی سینمای ایران: مدرسه ملی سینمای ایران با همکاری دانشگاه تهران و سازمان امور سینمایی در پروژه‌ای با عنوان «مسائل، چالش‌ها و چشم‌انداز توسعه اسلامی و ایرانی صنعت سینمای ایران»، در سال ۱۳۹۴  اقدام به تألیف و ترجمه ۴۰ عنوان کتاب کرد که این کتاب‌ها طی مراسمی در روز ۶ دی ۹۴ در محل مدرسه ملی رونمایی شدند.

مدرسه ملی سینمای ایران به طور منظم، این کتاب‌ها را به علاقه‌مندان و هنرآموزان رشته سینما معرفی می‌کند. این آثار به زودی توسط مدرسه منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت.

 

عنوان: جشنواره‌های مهم سینمای جهان؛ نمایه‌ کامل و دو زبانه فیلم‌ها

نویسنده: نادر نوربخش

چکیده:

این اثر در برگیرنده عناوین و اسامی برندگان مجموعه‌ای از جوایز و جشنواره‌های معتبر سینمایی جهان می‌باشد. هدف از گردآوری این لیست ایجاد فهرستی در دسترس برای پژوهش‌گران حوزه‌ سینما است. وجه تمایز این مجموعه با نمونه‌های مشابه در درجه‌ اول دوزبانه بودن آن است. با توجه به اینکه در بسیاری موارد پژوهش‌گر نیازمند تحقیقات تکمیلی از طریق اینترنت می‌باشد، معادل فارسی و انگلیسی همه‌ اسامی افراد و فیلم‌ها در کنار هم تدوین شده است. از سوی دیگر ساختار این مجموعه نه بر اساس سال بلکه بر اساس رشته- سال تدوین شده است تا جستجوی آن راحت‌تر بوده و علاوه بر آن پژوهش‌گر بتواند با استفاده از قالب و صفحه‌بندی مخصوص، سریع‌تر به اطلاعات مورد نظر دست پیدا کند. لازم به ذکر است که جشنواره برلین، ونیز و کن از میان جشنواره‌های اروپایی انتخاب گردیده و از میان جوایز، اسکار و گلدن گلوب مورد توجه قرار گرفته‌اند.

جشنوارههای مهم سینمای جهان؛ نمایه کامل و دو زبانه فیلمها

برچسب‌ها