دومین سری تست‌ها تعیین‌کننده هستند/ از دو بازیگر با هم تست بگیرید

پنج نکته در مورد انتخاب بازیگر برای فیلم‌های مستقل!

اگر تا کنون هیچوقت یک جلسه تست بازیگری برگزار نکرده‌اید، بهتر است ابتدا کمی با روش برگزاری این نوع جلسات آشنا شوید، زیرا اهمیت زیادی دارد که در ابتدا به شکل دعوت و تست گرفتن از یک بازیگر آگاهی داشته باشید.

مدرسه ملی سینمای ایران: اگر تا کنون هیچوقت یک جلسه تست بازیگری برگزار نکرده‌اید، بهتر است ابتدا کمی با روش برگزاری این نوع جلسات آشنا شوید، زیرا اهمیت زیادی دارد که در ابتدا به شکل دعوت و تست گرفتن از یک بازیگر آگاهی داشته باشید. وقتی با روش لوجستیک (اجرایی) آن آشنا شدید، وقت آن است که به بخش خلاقه بپردازیم.

 

نکته اول: بیش از حد بازیگر جهت تست دعوت نکنید!

یکی از متداول‌ترین اشتباهاتی که فیلمسازان در این زمینه انجام می‌دهند این است که افراد زیادی را جهت تست به جلسات دعوت می‌کنند؛ به جای داوری اولیه بر اساس سوابق و شایستگی افراد، همه کسانی را که درخواست می‌دهند جهت تست دعوت می‌کنند مبادا بازیگر مناسب این نقش را از دست بدهند!

هرچقدر افراد زیادتری را برای تست بیاورید بدین معناست که وقت کمتری را جهت ارزیابی هر کدام خواهید داشت. چرا از قبل، داوری را شروع نکرده و با بررسی عکس‌ها و رزومه‌ی بازیگران فقط افرادی را دعوت نمی‌کنید که گمان می‌کنید می‌توانند گزینه‌ی مناسبی باشند؟ این به معنای زمان بیشتری برای ارزیابی افراد مناسب و جلوگیری از جلسات بهم ریخته و شلوغ است.

نکته دوم: آن‌ها را کارگردانی کنید!

اگر بازیگری در برداشت اول تست شما موفق نمی‌شود بهترین اجرای ممکن را ارائه دهد، او را از اتاق تست بیرون نیاندازید! بیشتر مواقع بازیگر روبروی شما از چیزی که به نظر می‌رسد توانمندتر است؛ فقط موضوع این است که آنها متوجه صحنه مورد نظر نشده‌اند و آیا واقعا می‌توان او را سرزنش کرد؟ معمولا به بازیگران جهت تست فقط چندین صفحه کوتاه از فیلمنامه را می‌دهند و انتظار دارند چنان بازی ارائه دهند گویی که فیلمنامه و شخصیت را به خوبی شناخته و تسلط دارند.

کمی آن‌ها را کارگردانی کنید و از این که دو یا چند بار برداشت داشته باشید نترسید. این توصیه در مورد بازیگرانی که در برداشت اول هم خوب ظاهر می‌شوند صادق است، آن ها را کمی کارگردانی کنید و به سمت‌های متفاوتی ببرید و ببینید که چطور واکنش نشان می‌دهند؛ این گونه می‌توانید انعطاف‌پذیری و تنوع بازی آن‌ها را هم ارزیابی کنید. بعضی مواقع پیش می‌آید که بازیگری را می‌بینید که برای آن صحنه فوق‌العاده است؛ اما به دلیل نداشتن انعطاف و تنوع بازی، برای نقش مورد نظر مناسب نیست.

نکته سوم: از دو بازیگر با هم تست بگیرید!

معمولا جلسات تست بازیگری می‌توانند بسیار شلوغ شوند، حتی اگر در مورد انتخاب‌ها و داوری اولیه برخورد گزینشی داشته باشید زمانی پیش می‌آید که از برنامه عقب مانده و تعداد زیادی بازیگر در اتاق انتظار نشسته‌اند. بدترین کار در این زمان می‌تواند عجله در فرآیند تست‌ها باشد که باعث می‌شود نتوانید بازیگران را کارگردانی کنید و توانایی واقعی آن‌ها را ببینید.

بهترین کار در این زمان این است که چند بازیگر را با هم برای تست به اتاق بیاورید. اگر یک صحنه‌ی سه نفره را تست می‌گیرید و برای هر سه نقش در اتاق انتظار بازیگران موجود هستند، هر سه نفر را با هم تست بگیرید! اینگونه هم فرآیند کارآمدتر می‌شود و هم به شما نشان می‌دهد که چگونه هر بازیگر احتمالی با دیگر بازیگران بازی و ارتباط خواهد داشت.

نکته چهارم: دومین سری تست‌ها تعیین‌کننده هستند!

هیچوقت فرض نکنید که بازیگر مورد نظر خود را می‌توانید در یک روز پیدا کنید، بسیاری از کارگردان‌ها اینقدر نسبت به فردی خوش‌بین هستند که ممکن است مرتکب این اشتباه شده و دومین سری تست (Call Backs) را برگزار نکنند. اگر لازم باشد تنها یک نکته مهم که باید حتما در فراخوان‌های بازیگری انجام دهید پیشنهاد شود، قطعا برگزاری دومین سری از تست‌هاست.

دعوت دوباره از منتخبین اولین سری تست می‌تواند این فرصت را به شما بدهد که وجوه متفاوت بازیگری را که پسندیده‌اید شاهد باشید، صحنه‌های دیگری از فیلمنامه را با آنها تست و تمرین کنید و یا شاید به بازیگرانی که در روز اصلی تست، فرصت نداشتند مراجعه کنند شانسی جهت تست بدهید. در نهایت شاید برگزاری دومین سری یا حتی سومین سری تست‌های بازیگری کمی سخت و خسته‌کننده به نظر برسد، اما بهتر از آن است که در یک روز با عجله بازیگری را که برای فیلم شما مناسب نیست انتخاب کنید.

نکته پنجم: یک مسئول انتخاب بازیگران داشته باشید!

برگزاری یک جلسه تست بازیگری توسط خودتان زیاد کار سختی نیست؛ بسیاری از فیلم‌سازان کم‌بودجه به دلایل متفاوت از استفاده از یک مسئول انتخاب بازیگر صرف نظر می‌کنند، با این وجود در بعضی اوقات، صرف نظر از بودجه فیلم‌تان، شاید استفاده از یک مسئول انتخاب بازیگر (Casting Director) فکر هوشمندانه‌ای باشد.

به عنوان مثال اگر شما چند جلسه تست برگزار کرده‌اید و بازیگر خاصی توجه شما را جلب نکرده است، استخدام یک مسئول انتخاب بازیگر می‌تواند همه چیز را تغییر دهد. آنها می‌توانند افراد جدیدی را بیاورند که در غیر اینصورت شما به آنها دسترسی نداشته و می‌توانند کارهای دشوار و زمان‌بر تست از آن همه بازیگر علاقه‌مند را انجام دهند. اگر زمانی یک بودجه‌ی مناسب داشتید اهمیت استخدام یک مسئول انتخاب بازیگر دو چندان می‌شود؛ آنها می‌توانند راهی برای دسترسی شما به بازیگران نام‌آشنا باشند و در نهایت نقش مهمی در موفقیت فیلم شما ایفا کنند.

 

ترجمه: فرزاد شهاب

منبعکتاب 101 نکته و حقه فیلمسازی به گردآوری PremiumBeat