هشتمین جشن مستقل فیلم کوتاه برگزار شد

«حیوان» جوایز اصلی را گرفت/ شب برادران ارک و مدرسه ملی سینما

فیلم «حیوان» به کارگردانی بهمن و بهرام ارک و تهیه‌کنندگی مدرسه ملی سینمای ایران با کسب چهار جایزه اصلی بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه و صداگذاری، فاتح اصلی هشتمین جشن مستقل فیلم کوتاه شد.

مدرسه ملی سینمای ایران: فیلم «حیوان» به کارگردانی بهمن و بهرام ارک و تهیه‌کنندگی مدرسه ملی سینمای ایران با کسب چهار جایزه اصلی بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه و صداگذاری، فاتح اصلی هشتمین جشن مستقل فیلم کوتاه شد.

شامگاه گذشته ۱۴ شهریور ماه جشن مستقل فیلم کوتاه به دبیری امیر توده روستا در فضای باز آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد و جوایز تقسیم شدند. در این بین چهار جایزه اصلی نصیب مدرسه ملی سینما شد.

رسول صدرعاملی که برای اهدای جایزه بهترین کارگردانی به «حیوان» روی صحنه آمده بود، گفت: «سال گذشته این موقع مدرسه ملی سینما شروع به کار کرد و ۳ نامزد امروز در مدرسه ملی سینما آموزش دیده‌اند».

بهمن ارک پس از کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه سال روی سن پس از کسب جایزه گفت: «همه نامزدها فیلم‌های بسیار خوبی هستند. می‌خواهم از تهیه‌کننده فیلم‌مان که می‌توانم او را مردی برای تموم فصل بخوانم تشکر کنم و این جایزه را به او تقدیم کنم: دکتر روح‌الله حسینی مدیر مدرسه ملی سینما». حسینی نیز از حجت‌الله ایوبی مدیر اسبق سازمان سینمایی تقدیر کرد: «از بنیانگذار مدرسه ملی سینما دکتر حجت‌الله ایوبی تشکر می‌کنم. به شما اطمینان می‌دهم که از برادران ارک، این دو جوان نابغه و دیوانه سینما، که امشب جوایز اصلی را گرفتند در آینده نه تنها در ایران بلکه در جهان بیشتر خواهید شنید».

لیست کامل جوایز هشتمین جشن مستقل فیلم کوتاه که نشان شایستگی دریافت کردند به شرح زیر است:

بهترین فیلم کوتاه بین الملل: تایم کد از کشور اسپانیا

بهترین صداگذاری: مهدی جواهری زاده برای صداگذاری فیلم حیوان

بهترین تدوین: عماد خدا بخش برای تدوین فیلم زونا

بهترین فیلمبرداری: اشکان اشکانی برای فیلمبرداری فیلم زونا

بهترین بازیگری: محمود نظرعلیان برای فیلم آرا

بهترین فیلم با نگاه تجربی: آرین وزیر دفتری برای فیلم هنوز نه

بهترین فیلمنامه: بهمن و بهرام ارک برای فیلم حیوان

بهترین کارگردانی: بهرام و بهمن ارک برای فیلم حیوان

بهترین فیلم: بهمن و بهرام ارک برای فیلم حیوان