بهترین فیلم کوتاه فستیوال ازمیر / بهترین کارگردانی جشنواره CURTA CINEMA

«حیوان» دو جایزه بین‌المللی دیگر گرفت

این فیلم کوتاه به کارگردانی برادران ارک در هجدهمین دوره جشنواره فیلم ازمیر ترکیه با پشت سرگذاشتن فیلم‌های کوتاه مطرحی چون «لیمبو» و «هشت دقیقه» که به ترتیب جوایز دوم و سوم جشنواره را کسب کردند، جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره را از آن خود کرد.جایزه بین المللی دیگر «حیوان» کسب عنوان بهترین کارگردانی بیست و هفتمین دوره جشنواره CURTA CINEMA برزیل است که به برادران دوقلو رسید.

مدرسه ملی سینمای ایران: «حیوان» اثر کوتاه بهمن و بهرام ارک جایزه جایزه بهترین فیلم کوتاه بین المللی جشنواره ازمیر و بهترین کارگردانی جشنواره CURTA CINEMA برزیل را دریافت کرد.

این فیلم کوتاه به کارگردانی برادران ارک در هجدهمین دوره جشنواره فیلم ازمیر ترکیه با پشت سرگذاشتن فیلم‌های کوتاه مطرحی چون «لیمبو» و «هشت دقیقه» که به ترتیب جوایز دوم و سوم جشنواره را کسب کردند، جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره را از آن خود کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه ازمیر که عضو سازمان جشنواره‌های فیلم اروپا نیز است هر ساله دورنمایی از فیلم‌های کوتاه گوشه و کنار جهان را نشان می‌دهد. این جشنواره فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند، انیمیشن و تجربی زیر ۳۰ دقیقه را در دو بخش ملی و بین‌الملل نمایش می‌دهد. فیلم کوتاه «تاسیان» به کارگردانی آلاله ایزدی دیگر فیلم کوتاه ایرانی بود که در بخش مسابقه این دوره جشنواره حضور داشت.

هجدهمین دوره فستیوال ازمیر ۷ تا ۱۲ نوامبر برابر با ۱۶ تا ۲۱ آبان در شهر ازمیر ترکیه برگزار شد.

جایزه بین المللی دیگر «حیوان» کسب عنوان بهترین کارگردانی بیست و هفتمین دوره جشنواره CURTA CINEMA برزیل است که به برادران دوقلو رسید. این جشنواره از تاریخ ۱ تا ۸ نوامبر برابر با ۱۰ تا ۱۷ آبان در شهر ریو دو ژانیرو برزیل برگزار شد.