سازنده «خواهران غریب» فیلم خود را تا پایان سال جلوی دوربین می‌برد

امید شمس و علیرضا قاسمی «ترمه» را برای پوراحمد می‌نویسند

کیومرث پوراحمد قصد دارد در جدیدترین فعالیت خود فیلم سینمایی «ترمه» (نام موقت) را با مضمونی خانوادگی و درام مقابل دوربین ببرد.
پوراحمد درباره وضعیت تولید این فیلم به بانی فیلم گفت: ««ترمه» عنوان موقت فیلم است و نگارش فیلمنامه آن نیز هم اکنون برعهده علیرضا قاسمی و امید شمس(هنرجوی مدرسه ملی سینما) قرار دارد. من نیز به عنوان مشاور فیلمنامه کنار این دو حضور دارم».
وی افزود: ««ترمه» یک درام خانوادگی است و از لحاظ مضمونی شباهت چندانی به آثار پیشینم ندارد. اگر چه همیشه فیلمسازان رگه‌ها و المان‌هایی ثابت در فیلم‌هایشان وجود دارد و من نیز از این قضیه مستثنی نیستم».
کارگردان آثار به یادماندنی چون «اتوبوس شب»، «شب یلدا» و «خواهران غریب» در پایان درباره زمان دقیق تولید «ترمه» گفت: «قصد دارم تا اواخر امسال این فیلم را مقابل دوربین ببرم. فیلمبرداری در تهران انجام خواهد شد و علی قائم مقامی نیز تهیه کنندگی پروژه را برعهده دارد».
آخرین ساخته سینمایی پوراحمد فیلم «کفش هایم کو» است که در نوروز ۹۵ در سینماهای سراسر کشور به نمایش عمومی درآمد.
«۵۰ قدم آخر»، «نوک برج»، «گل یخ»، «به خاطر هانیه»، «نان و شعر»، «سفرنامه شیراز»، «صبح روز بعد»، «شرم»، «شکار خاموش»، «لنگرگاه»، و… دیگر ساخته‌های سینمایی این کارگردان محسوب می‌شوند.