آیفون ۵s در موزه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا (اسکار)!

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا موسوم به اسکار، یک آیفون ۵ اس اپل هم در میان اشیاء مرتبط با فیلم‌ها به نمایش خواهد گذاشت.

دلیل این اتفاق آن است که کارگردانی به نام شان بیکر در سال ۲۰۱۵ فیلم Tangerine را تماماً با دوربین این موبایل ساخت و در جشنواره فیلم ساندنس برای اولین بار به نمایش درآورد. این موضوع در فستیوال ساندنس هیاهوی زیادی به پا کرد و فیلم در مجموع هفت برابر هزینه تولید، فروش داشت.

آیفون ۵ اس اپل در کنار یادبودهای برخی از معروف‌ترین فیلم‌هایی که تاکنون ساخته شده‌اند مثل جادوگر اُز و بیگانه، قرار خواهد گرفت. ساختمان این موزه که هنوز کار ساخت آن به اتمام نرسیده، با مساحت ۲۷۸۷۰ متر مربع، به‌قدری فضا دارد که به بازدیدکنندگان اجازه بدهد تعداد بسیار زیادی از اشیائی که بعد از استفاده در فیلم‌ها باقی مانده‌اند از نزدیک ببینند و یکی از سه iPhone 5s که برای فیلم‌برداری فیلم Tangerine استفاده شده نیز در میان آنها خواهد بود. شان بیکر برای تدوین فیلم خود از برنامه‌‌ی Filmic Pro استفاده کرد که فقط ۸ دلار هزینه داشت و از یک استدی‌کم و لنزی که شرکت Moondog Labs ساخته بود نیز بهره گرفت.

با پیشرفت فوق‌العاده دوربین موبایل‌های هوشمند جدیدی همچون LG V30 یا iPhone X دیگر می‌توان گفت دوربین‌های موبایل، یک انتخاب کاملاً قابل اعتماد و ارزان برای فیلم‌سازی، حتی در سطح حرفه‌ای و برای سالن‌های سینما، به شمار می‌رود.