حضور نویسنده و سردبیر نشریات معتبر اروپایی و عضو هیئت انتخاب جشنواره کن در ایران؛

ژاک کرمبون «رویکردهای نو در روایت‌شناسی» را در مدرسه ملی سینما تدریس می‌کند/ برگزاری کارگاه «ساز و کار انتخاب آثار در جشنواره‌های بین‌المللی»

ژاک لویی کرمبون نویسنده و سردبیر نشریات معتبر سینمای اروپا و عضو هیئت انتخاب جشنواره‌های کن، ارک (جشنواره فیلم‌های مستقل اروپایی) و جشنواره فیلم بلفور به مدرسه ملی سینمای ایران می‌آید.

با شروع فصل دوم دوره عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل»، ژاک لویی کرمبون جهت تدریس سرفصل «رویکردهای نو در روایت‌شناسی» و برگزاری کارگاهی آموزشی برای سینماگران حوزۀ فیلم کوتاه با موضوع «سازوکارهای انتخاب آثار در جشنواره‌های بین‌المللی» به مدت یک هفته در مدرسه ملی سینمای ایران حضور خواهد داشت.

این صاحب‌نظر سینمای اروپا تا کنون فعالیت‌های قابل توجهی در فصل‌نامه‌ها و مجلات تخصصی داشته که از آن میان می‌توان به سردبیری نشریه بِرِِف، فعالیت در مجله ۲۴ ایماژ، مجله سینما، سینماکسیون و مطالعات سینمایی اشاره کرد. همچنین در فهرست تجربیات اجرایی او حضور در هیئت انتخاب فیلم‌های کوتاه جشنواره فیلم کن، جشنواره فیلم‌های مستقل اروپایی و همچنین مدیریت اطلاع‌ رسانی و تولید محتوای جشنواره بلفور و داوری در جشنواره‌های مختلفی نظیر کراکووی، ویلا دو کنده، مونترئال، دوربین طلایی (کن ۹۶) و … دیده می‌شود.

کرمبون به عنوان مدرس در دانشگاه‌های پاریس ۱ و نیویورک تدریس نموده و آثاری چون «مدخل‌های سینمایی برای دایره‌المعارف بزرگ بورداس»، «تعطیلات آقای اولو»، «سینما و تلویزیون، پنجاه سال بازنمایی در فرانسه»، «پاته اولین امپراطوری سینما»، «چطور تصاویر متحرک را بخوانیم»، «دایره‌المعارف فیلم‌های کوتاه فرانسوی»، «از پراکسینوسکوپ تا سلولو، نیم قرن سینمای انیمیشن در فرانسه» و… از جمله تألیفات وی محسوب می‌شوند.

علاقمندان جهت ثبت نام و حضور در کارگاه یک روزه «سازوکارهای انتخاب آثار در جشنواره‌های بین‌المللی» می‌توانند با شماره تماس ۲۲۹۰۵۲۴۶ داخلی (۱۱۱) تماس حاصل کنند.