مدرسه ملی سینمای ایران و دانشکده روابط بین الملل وزارت امورخارجه برگزار می کنند

نخستین دوره سینما و دیپلماسی

سینمای ایران اکنون جهانی است. گواه این مدعا طیف وسیع و متنوع جوایز بین المللی سینمای ایران است، از جایزه اسکار که تقریباً همیشه تاکیدش بر مخاطب عام است تا نخل طلای جشنواره نخبه گرای کن.

سینماگران ما به هنگام تولید فیلم یا حضور در جوامع جهانی با وقوف به ظرفیتهای دیپلماتیک سینما می توانند چشم اندازی صحیح از کشور ارائه دهند که در نهایت به معادله ای برد ـ برد بدل می شود. هم برای سینما گر و هم برای کشور.

سوی دیگر قضیه سیاست ورزان و فعالان عرصه سیاسی کشور هستند که وقوف به هنر ـ صنعت ـ دانش سینما می تواند مدد رسان آنان شود. آنجا که سیاست ورزی به شکل عام با دربسته مواجه می شود، سینما می تواند یاری رسان شود تا دستاوردهای مطلوب حاصل گردد.

از این رو مدرسه ملی سینمای ایران و دانشکده روابط بین الملل وزارت امورخارجه برای نخستین بار اقدام به برگزاری دوره دیپلماسی فرهنگی می نمایند.

این دوره آموزشی از تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ لغایت ۱۵ اسفند در محل دانشکده روابط بین الملل وزارت امورخارجه به مدت ۴۸ ساعت، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هرهفته از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۰۰ برگزار می گردد.

هزینه این دوره یک میلیون و دویست هزارتومان می باشد که بایستی به شماره حساب ۰۱۰۵۷۷۴۴۱۳۰۰۸ بانک ملی به نام دانشکده روابط بین الملل واریز گردد.

لازم به ذکر است به ده نفری که در هفته اول پس از درج اولین فراخوان اقدام به ثبت نام نمایند، ۲۵ درصد تخفیف تعلق می گیرد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تماس ۲۲۹۰۵۲۴۵ داخلی ۱۲۸ (واحد آموزش مدرسه ملی سینمای ایران) تماس حاصل نمایند.

جهت دانلود و مطالعه سرفصل‌های دوره اینجا را کلیک کنید. نام اساتید دوره نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.