همکاری با مدرسه

مدرسه ملی سینمای ایران
سینمای ایران در دهه‌‏های اخیر و با وجود فراز و فرودهای بسیار، جایگاه ویژه و معتبری در سطح جهانی کسب نموده و توجه کشورهای مختلف را به خود جلب کرده است. حفظ این جایگاه و تبیین و تشریح بنیان‏‏‌های نظری و تأثیر عملی آن در داخل و خارج از ایران، به آموزش‌‏‏ها و پژوهش‌‏‏هایی وابسته است که ضمن توجه به ویژگی‏‌های فرهنگی این مرز و بوم، فاصله‌ی میان دانش و استانداردهای سینمای ایران با جهان را کاهش دهد؛ آموزش‌‏ها و پژوهش‌‏هایی که با توجه به تحولات جهانی آموزش‏‌های سینمایی در دهه‏‏‌های اخیر، در دو حوزه‌ی نظری و عملی نیازمند تحول در روش‌‏‏ها، بنیان‌‏‏ها و ساختارها می‌باشند.
مدرسه ملی سینمای ایران، مرکزی است آموزشی و پژوهشی که تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران و به منظور توسعه‌ی نظام‌مند پژوهش‌ها و آموزش‌های سینمایی کشور تأسیس شده است. این مدرسه با تأکید بر کاربردی کردن آموزش‌ها و پژوهش‌های سینمایی و با هدف کشف و پرورش استعدادهای جوان کشور، اقدام به تعریف و اجرای فعالیت‌های خود در دو شاخه اصلی «آموزش» و «پژوهش» و در قالب گروههای آموزشیِ «کارگردانی»، «فیلم‌برداری»، «تدوین»، «فیلم‌نامه‌نویسی»، «تهیه و تولید»، کرده است.
آموزش در تمام گروه‌های ذکرشده در اشکال مختلف اعم از کارگاه، سمینار، تک‌درس و غیره، و نیز در زمانبندی‌های متفاوت به صورت کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت ارائه می‌شود. از سوی دیگر، بخش پژوهش و پایش مدرسه ملی سینمای ایران، با هدف آسیب‌شناسی و نیازسنجی سینمای کشور، ارتقای پژوهش‌های سینمایی و میان‌رشته‌ای، همکاری مستقیم با بخش آموزش، و نیز بهره‌گیری بیشتر از دستاوردهای نظری جوامع دیگر در حوزه‌ی سینما تأسیس شده است.

دعوت به همکاری با مدرسه ملی سینمای ایران
ما برای بزرگ اندیشیدن هیچ مرزی قائل نیستیم و محیط کاری متفاوت ما کمک می‌کند تا خلاقانه‌تر فکر کرده و فرصت تجربه‌های نو و بزرگتری داشته ‌باشیم. مدرسه ملی سینمای ایران همواره در راستای اهداف بلند خود و استمرار در حفظ محیط کار حرفه‌ای، از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر و متخصصان در مقاطع کارشناسی به بالا که از سابقه کار مرتبط و مفید در حوزه‌های آموزش، پژوهش، فناوری اطلاعات و ارتباطات و امور بین‌الملل برخوردارند، دعوت به همکاری می‌نماید. تجربه و تخصص در درجه اول و دانش و انگیزه در درجه دوم به ما کمک خواهد کرد که برای پیشتازی در صنعت سینمای ایران بتوانیم افرادی توانمند، حرفه‌ای و متعهد را تربیت کنیم.

همکاری در حوزه آمورش

 • انتقال دانش و تجربه: نظر به نگاه گسترده‌ی مدرسه‌ ملی به آموزش و توجه به اشاعه ی دانایی سینمایی، چنانچه شما در هر یک از حوزه‌هایی که به شکل مستقیم و یا غیرمستقیم با هنر سینما مرتبط هستند دانش و یا تجربه‌ی ویژه‌ای دارید که خواهان انتقال آن هستید می‌توانید درخواست خود را با ما مطرح نمایید.
 • همکاری با هنرجویان: از آنجا که هنرجویان مدرسه ملی سینمای ایران در طول دوران آموزش خود، اقدام به ساخت فیلم‌های متعدد می‌نمایند، چنانچه شما در هریک از بخش‌های پیش تولید، تولید، و پس تولید تجربه یا دانش خاصی دارید، می توانید درخواست خود برای همکاری با هنرجویان مدرسه ملی را با ما درمیان بگذارید.
 • نمایش آثار: چنانچه شما فیلم سینمایی، کوتاه، مستند و یا انیمیشنی دارید که مایلید در یکی از نشست‌های مدرسه‌ی ملی سینمای ایران اکران شده و درباره‌ی آن گفتگو شود می‌توانید درخواست خود را با ما مطرح کنید.
 • شرکت در کلاس‌ها و کارگاه‌های آزاد مدرسه ملی سینمای ایران

ارتباط با این حوزه (edu@mmciran.com)

همکاری در حوزه پژوهش

 • پیشنهاد طرحنامه‌ی پژوهشی درباره‌ی سینما یا بینارشته‌ای توسط پژوهشگران
 • ارائه‌ی موضوع پایان نامه مرتبط با سینما یا بینارشته‌ای توسط دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری جهت حمایت از آن
 • ارائه پیشنهاد ترجمه یا تالیف کتاب و مقالات با موضوعات مرتبط
 • همکاری پژوهشی با مدرسه بصورت پاره وقت
 • همکاری افتخاری در برگزاری نشست‌ها، جلسات، سخنرانی‌ها و سایر برنامه‌های معاونت پژوهشی مدرسه

ارتباط با این حوزه (pajuhesh@mmciran.com)

همکاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

 • تکنولوژی‌های روز سینما : چنانچه در زمینه فیلم‌سازی و تکنولوژی‌های مبتنی بر آن فعالیت حرفه‌ای کرده‌اید و با نرم افزار و سخت افزارهای حوزه‌های تدوین، صدا، تولید، فیلمبرداری و انیمیشن آشنایی کافی دارید، می‌توانید در پروژه‌های مرتبط در این زمینه‌ها، با مدرسه ملی سینمای ایران‌ همکاری بعمل آورید.
 • زیرساخت‌های فناوری اطلاعات : ﺑﺮﺍﻱ ﺍﺭﺗﻘﺎﻱ ﺑﻬﺮﻩﻭﺭﻱ ﻭ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻓﺮآﻳﻨﺪﻫﺎ، استفاده و بهره‌گیری ﺍﺯ ﻓﻨﺎﻭﺭﻱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺍﻣﺮﻱ ﺍﺟﺘﻨﺎﺏ ﻧﺎﭘﺬﻳﺮ ﺍﺳﺖ، مدرسه ملی سینمای ایران نظر به نگهداری و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در سطح درون سازمانی، از کارشناسان مجرب در حوزه زیر دعوت به همکاری می‌نماید.
  • دارای آشنایی کافی با مباحث ITIL
  • دارای آشنایی کافی با انواع شبکه‌های داخلی ( نگهداری، امنیت و … )
  • دارای آشنایی و مهارت کافی در مباحث HelpDesk و نگهداری سیستم‌های اطلاعاتی
 • تولید محتوای تخصصی در حوزه PR : از آنجایی که مدرسه ملی سینمای ایران در تلاش است تا با هدف گذاری مشخص پلی ارتباطی میان حوزه آموزش و جامعه سینمایی کشور و منطقه باشد، باور به تولید محتوای تخصصی برای انتقال این پیام از ملزومات این سطح از ارتباط است. در همین راستا از افرادی که توامندی‌های زیر را در سطح حرفه‌ای دارند، دعوت به همکاری می‌شود.
  • تسلط کامل به زبان انگلیسی و آشنا با متون تخصصی حوزه فیلم و سینما
  • آشنا به انواع استراتژی‌های محتوایی در فضای وب و شبکه‌های اجتماعی
  • آشنایی علمی و تجربی کافی در زمینه روابط عمومی الکترونیک

ارتباط با این حوزه (ict@mmciran.com)